LISTA STRIJELACA

10 golova - Škoro (Sarajevo);
8 golova - Abramović (Široki Brijeg), Mešanović (Sloboda);

7 golova - Rajović (Glasinac);
6 golova - Imamović (Žepče Limorad), Ljuta (Posušje), Gredić (Željezničar), Pejić (Orašje), Pecelj (Brotnjo), Hasančić (Čelik);
5 - Stojaković (Rudar), Delibašić (Leotar), Jagić (Posušje), Brašnić (Orašje), Repuh (Sarajevo), Bajano (Široki Brijeg), Đ.Savić (Modriča Maksima);
4 - Sarajlić (Modriča Maksima),  Dujmović, Juričić (Široki Brijeg),  Joldić(Sloboda), Rikardo de Kosta(Zrinjski);

ČELIK  - GLASINAC 5:0

Strijelac: 1:0 Hasančić u 33, 2:0 Džidić u 34, 3:0 Džidić u 57, 4:0 Džidić u 62, 5:0 Hasančić u 73. minutu.
Stadion: "Bilino polje".
Gledalaca: 4000.
Sudija: Suvad Musić (Lukavac) 6.
Žuti kartoni: Hrustemović, Paškalj, Grabus (Čelik), Kreštalica (Glasinac).

ČELIK: Avdukić 7, Buljina 7, Pavić 7.5, Bučinski 8 (od 80. minuta Buljubašić -), Nedić 8, Paškalj 7, Imamović 7, A. Bajramović 7.5, Hasančić 8.5, Džidić 8.5 (od 82. minuta Grabus -), Hrustanović 7.5 (od 76. minuta Milivojević -).

GLASINAC: Babović 5.5, Obradović 5, Milanović 5.5, Skoko 5, Đerić 5, Aleksić 5 (od 85. minuta Lučić -), Delipara 5, Kreštalica 5, Ivanović 5 (od 63. minuta Jevtić 5), Stanić 5 (od 58. minuta Prelo 5), Rajović 5, .

Igrač utakmica Aldin Džidić (Čelik) 8.5

Četiri hiljade Čelikovih navijača prisustvovalo je najboljoj igri svojih ljubimaca u ovoj sezoni, a Glasinac je i na svom drugom gostovanju u Zenici doživio debakl (prošle sezone bilo je 4:0). Što kući ne idu sa dvostruko većim brojem golova u mreži Sokočani mogu zahvaliti golmanu Baboviću.

Sudija: Anto Živković (Orašje) 5.
Žuti kartoni: Babović, Gligorić, Kreštalica, Tomić (Glasinac), Šimić (Široki Brijeg).

GLASINAC: Babović 7.5, Gligorić 6, Đorđević - (od 25. minuta Jertić 6), Skoko 6, Lučić 6 (od 59. minuta Tomić -), Obradović 6, Ivanović 6, Kreštalica 6, Rajović 6, Stanić 6, Ujić 6 (od 71. minuta Prelo -).

ŠIROKI BRIJEG: Melher 7, Kožul 6, Santos Bajano 7, Režić 6, Đuričić 6, Tabi 6, Ivić 6, Šilić 7, Juričić 7 (od 87. minuta Dujmović -), Abramović 6 (od 70. minuta Erceg - ) Šimić 7 (od 89. minuta Ćorić -)

Igrač utakmica Vladica Babović (Glasinac) 7.5

Široki Brijeg je trijumfovao na Sokocu i ovom pobjedom najvjerovatnije obezbijedio jesenju titulu. Glasinac je, ipak, morao da se pomiri s porazom i da čestita boljim gostima. Prvu priliku propustili su gosti u 16. minutu kada je Babović odlično odbranio šut Santosa Bajana. Glasinac je zaprijetio u 15. minutu preko Gorana Đorđevića i u 20. minutu kada je Zoran Rajović iskosa sa 20. metara dobro šutirao, ali i Igor Melher je iskazao golmanske kvalitete. Vladica Babović je bio na visini zadatka u 25. i 22. minutu kada je odbranio udarce Domagoja Abramovića i Nikola Juričića.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično za goste. Grešku odbrane Glasinca iskoristio je Predrag Šimić i sa 15 metara pogodio gol istrčalog Babovića.

U 73. minutu Hrvoje Erceg koji je tek ušao u igru srušen je na ivici kaznenog prostora Glasinca. Za sudiju Antu Živkovića to je bio jedanaesterac, ali Babović je odbranio udarac Brazilca Bajana sa jedanaest metara. U 89. minutu Rajović je imao posljednju priliku za izjednačenje, ali njegov šut sa slobodnog udarca odbranio je Melher.

BORAC GLASINAC 2:1

Strijelci: 0:1 Stanić u 12, 1:1 Ivanišević u 55. (iz penala), 2:1 Ivanišević u 63. minutu.
Stadion: Gradski.
Sudija: Husnija Pjanić (Cazin) 6.
Žuti kartoni: Miljanić, Maksimović, Vrhovac, Jandrić (Borac), Đerić, Delipara, Stanić, Lučić (Glasinac).
Crveni karton: Slaviša Đerić (Glasinac) u 23. minutu.

BORAC: Plisnić 7, Kunovac 7 (od 72. minuta Vuklišević -), Kulić 6.5, Mačkić 7, Ivanišević 7.5, Đukić 7, Babić 7.5, Miljanić 6.5 (od 82. minuta Jandrić -), Karalić 6.5 (od 46. minuta Novaković 7), Maksimović 6.5, Vrhovac 7.

GLASINAC: Babović 7, Gligorić 6 (od 56. minuta Lučić 6), Đorđević 6.5, Skoko 6.5, Đerić 5, Obradović 6, Delipara 6.5, Kreštalica 6 (od 40. minuta Levtić 6), Ivanović 6, Stanić 7 (od 63. minuta Ujić -), Rajović 7.

Igrač utakmice: Branimir Ivanišević (Borac) 7.5.

Banjolučki Borac je opet preokrenuo rezultat na Gradskom stadionu, ovoga puta protiv Glasinca. Gosti su dobili prvo poluvrijeme rezultatom 1:0 i imali još jednu stopostotnu šansu da već u 20. minutu riješe meč.

Međutim, ostali su bez Slaviše Đerića koji je za 23 minuta igre dva puta oštro startovao na Marinka Mačkića pa mu je sudija Husnija Pjanić pokazao put u svlačionicu. To je olakšalo posao domaćinu da u nastavku preokrene rezultat i dođe do tri vrlo važna boda u borbi za opstanak.

Borac je krenuo ofanzivno i već u četvrtom minutu zaprijetio je Vladimir Karalić koji je bio neprecizan. Potom je u osmom minutu kapiten na ovoj utakmici Miodrag Babić "uhvatio volej", ali je podogio spoljni dio mreže.

Minut kasnije Karalić je izbio sam ispred golmana Vladice Babovića, ali je čuvar mreže Sokočana izašao kao pobjednik iz duela "oči u oči". I onda 0:1: Ivanišević je izgubio loptu i omogućio gostima kontranapad, Zoran Rajović je šutirao snažno iskosa sa lijeve strane, golman Dejan Plisnić je kratko odbio loptu na koju je natrčao Željko Stanić i smjestio je u mrežu.

Igrao se 23. minut kada su gosti bili blizu drugog pogotka. Pogriješio je Boris Kulić, Rajović je opet hitao ka golu Borca, idealno je uposlio Stanića kojem je ipak ponestaloa koncentracija u završnici, tačnije Plisnić mu je skinuo "zicer'. U 23. minutu, spomenuli smo već, Glasinac je ostao bez isključenog Đerića.

To je bio signal za Banjolučane da krenu još ofanzivnije, redale su se šanse pred golom Glasinca, ali nijedna lopta nije završila u mreži. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Karalić u 44. minutu kada je šutirao glavom i pogodio stativu.

Nastavak je donio ofanzivu "crveno-plavih" koji su u 50. minutu zaprijetili preko Gorana Đukića, a samo pet minuta kasnije sudija Pjanić je svirao penal za Borac: Dejan Miljanić i Sergej Kunovac su odigrali dupli pas, ovaj drugi je pao u šesnaestercu gostiju, pa je arbitar pokazao na "kreč".

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Branimir Ivanišević. U 63. minutu majstorija fudbalera Borca: Aleksandar Vrhovac je dodao loptu do Saše Novakovića, ovaj je uposlio Babića, koji idealno centrira, a sa ivice "peterca" Ivanišević šutira volejom i pogađa - 2:1.

Do kraja susreta Borac je imao još jednu stopostotnu šansu, međutim, šut Miljanića glavom sa pet metara u 80. minutu golman Babović je zaustavio panterskom intervencijom.

GLASINAC - ŽELJEZNIČAR 2:1

Strijelci: 0:1 Gredić u 22, 1:1 Rajović u 33, 2:1 Stanić u 70. minutu.
Sudija: Anto Bilješko (Novi Travnik) 5.5.
Žuti kartoni: Gligorić, Kreštalica (Glasinac), Agić, Mulalić, Žerić (Željezničar).

GLASINAC: Babović 7, Gligorić 7.5, Đorđević 7.5, Skoko 7, Đerić 7, Obradović 7, Delipara 7, Kreštalica 7, Ivanović 7 (od 71. minuta Jevtić -), Stanić 7.5 (od 82. minuta Lučić -), Rajović 7.5 (od 90. minuta Prelo -).

ŽELJEZNIČAR: Hasagić 6.5, Jahić 5.5, Kajtaz 5.5 (od 46. minuta Spahić 6), Mulalić 6.5, Alihodžić 6, Agić 6, Karić 5.5, Gredić 6.5, Muharemović 6, Biščević 7 (od 46. minuta Hadžić 6), Obad 6 (od 71. minuta Žerić -).

Igrač utakmice: Zoran Rajović (Glasinac) 7.5.

Pred malim brojem gledalaca Glasinac je sasvim zasluženo došao do pobjede nad Željezničarom rezultatom 2:1. Iako su gosti prvi došli u vodstvo, tri boda su, ipak, ostala u Sokocu.

Samo što se krenulo sa centra domaći su imali veliku priliku. U 2. minutu Zoran Rajović izlazi sam pred Kenana Hasagića, šutira sa desetak metara, traljavo, tako da je golman "plavih" intervenisao bez problema. Isti igrač ponovo je pokušao matirati Hasagića udarcem u donji desni ugao, ali se Hasagić ispružio i krajnjim naporom loptu izbacio u polje.

Željezničar je prvi put zaprijetio u 21. minutu. Centaršut Bulenda Biščevića, sa desne strane, Kajtaz sa tri metra nije uspio glavom sprovesti u mrežu. Ipak, minut kasnije 0:1. Biščević loptu ubacuje u "prazan" prostor, na koju natrčava Gredić i pored statičnog Babovića šalje je pod prečku. Glasinac je izjednačio samo 11 minuta kasnije. Zoran Rajović je iskoristio katastrofalnu grešku Jahića koji je glavom htio vratiti loptu do Hasagića, ali je napadač Glasinca pročitao namjere Sanela Jahića, presjekao loptu i matirao gostujućeg golmana.

U drugom poluvremenu malobrojni gledaoci su gledali blijedo izdanje obje ekipe. Prvu ozbiljniju priliku imali su igrači Željezničara. Na centaršut Amira Agića, Dželaludin Muharemović dobro skače, ali njegov udarac zaustavlja prečka.

Susret je odlučen u 70. minutu. Grešku kompletne odbrane "plavih" iskoristio je Željko Stanić, koji zaobilazi Hasagića i sa desetak metara iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu. U 81. minutu akciju Glasinca, Mulalić je prekinuo rukom, a sudija Bilješko pokazao je samo žuti karton, što je izazvala buru negodovanja domaćih navijača i igrača.

U posljednjih pet minuta "Željo" je pokušao izjednačiti, ali odbrana Glasinca uspješno je odoljela svim napadima.

SLOBODA - GLASINAC 3:0

Strijelci: Mešanović u 1 (iz penala), Vojvodić u 52, Sarajlić u 81.
Stadion: Tušanj.
Gledalaca: 1.200.
Sudija: Ante Živković (Orašje) 7.
Žuti karton: Vojvodić (Sloboda), Crveni karton: Hadžić (Sloboda).

SLOBODA: Medić -, Vidić 7, Muslimović 6.5, Kuduzović 6.5, Antić 6.5, Sarajlić 6.5, Hadžić 5, Nikolić 6.5, Vojvodić 7 (od 63 Delić 6), Joldić 6 (od 71 Knezović -), Mešanović 7.5 (od 82. Tomić -).

GLASINAC : Babović 5.5, Milanović 5.5 (od 46. Obradović 5.5), Đorđević 6, Skoko 6, Kreštalica 5.5, Đerić 5.5, Ivanović 5 (od 56. Jevtić 6), Delipara 5, Ujić 6, Stanić 6(od 70 Tomić -), Rajović.

GLASINAC - BROTNJO 1:1

Strijelci: Đorđević u 75. minutu za Glasinac, Ćosić u 80. minutu za Brotnjo.
Stadion "Bara".
Gledalaca: 500
Sudija: Ibro Hasanbegović (Sarajevo) 7.
Žuti kartoni: Kordić, Ivanković (Brotnjo).

GLASINAC: Babović 7, Gligorić 7, Đorđević 7, Kreštalica 7, Skoko 7, Đerić 6,  Ivanović 6 (od 67. minuta Lučić -), Delipara 7, Ujić 6 (od 74. minuta Prelo -),  Stanić 6, Rajović 6.

BROTNJO: Miloš 8, Gagro 6, Kordić 6, Musa 7, Kvesić 7, Pandžić 6, Ćosić 7(od 82. minuta Ćurčić -), Ivanković 6, Grabar 6 (od 46. minuta Salamović 6), Ševelj 6, Pešić 6.

Igrač utakmice: Miloš (Brotnjo) 8.

Glasinac nije uspio da zabilježi pobjedu nad Brotnjom iako je imao inicijativu tokom cijelog susreta. Domaćin je poveo u 75. minutu. Đorđević je izveo slobodan udarac sa 25 metara, a golman Miloš uspio je samo vrhovima prstiju da loptu sprovede u mrežu. Radost Sokočana trajala je samo pet minuta. Ćosić je šutirao sa 18 metara i lopta je završila u mreži Babovića.

Glasinac je tokom čitavog meča stvarao šanse. Već u trećem minutu Kreštalica je bio neprecizan. Sedam minuta kasnije Rajović je šutirao, ali istakao se Miloš, koji je na visini zadatka bio i tri minuta kasnije kada su neprecizni bili Rajović i Stanić. U 18. minutu penal za Glasinac. Pandžić je srušio Skoku, a sudija Hasanbegović je pokazao na bijelu tačku. Šut Rajovića odbranio je najbolji akter susreta Miloš.

U drugom poluvremenu Rajović i dva puta Đorđević imali su prilike za Sokočane, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Sudija: Elvir Svrako (Vitez) 7.
Žuti kartoni: Ujić, Skoko (Glasinac), Gule, Benić (Zrinjski).

GLASINAC: Babović 7, Gligorić 7, Đorđević 8,Skoko 7,Đerić 7, Kreštalica 7, Ivanović 6 (od 65. minuta Lučić -), Delipara 7, Ujić 8 (od 89. Jevtić -), Rajović 8, Stanić 6 (od 72. minuta Prelo -).

ZRINJSKI: Marić 6, Benić 6, Džidić 7, Margeta 7, Durmiš 6 (od 46. minuta Proleta 6), Landeka 6, Bule 6 (od 46. minuta Zovko 6), Modrić 7, Lizdo 6 (od 59. minuta Jurić 6), Gilmar 6, Regvar 6.

Igrač utakmice: Rajović (Glasinac).

Glasinac je osvojio nove prvenstvene bodove i to zahvaljujući odličnoj partiji Zorana Rajovića koji je bio strijelac i asistent. Poslije prvog dijela u kojem su mreže mirovale, domaćin je silovito počeo drugi dio. I to je odmah urodilo plodom. U 49. minutu Ujić je uputio centaršut. Rajović je odlično reagovao i šutirao glavom. Lopta je udarila u stativu, a golman Marić je samo zakačio rukom i ona je završila iza gol-linije, mada nije zatresla mrežu i sudija Svrako je pokazao na centar. U 72. minutu bilo je 2:0. Korner je sa lijeve strane izveo Rajović, a najviši u šesnaestercu bio je Đorđević koji je loptu neodbranjivo poslao u mrežu. Tako je tim sa Sokoca došao do vrijedne pobjede a mora se reći da je domaćin bio bolji upravo za ta dva gola. Imao je Glasinac u 68. minutu idealnu priliku a poslije volej udarca Rajovića lopta je odsjela na prečki.

Gledalaca: 1.000
Sudija: Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo) 7.
Žuti kartoni: Kutlačić, Gavrilović,Kuzmanović (Rudar), Delipara, Stanić (Glasinac).

RUDAR: Krsmanović 7,5 (od 75. Janjić -), R. Jevtić 7 (od 80. Morača -), Kutlačić 8, Stevanović 7, Kuzmanović 7,5, Gavrić 7,5, Stojaković 7, Gavrilović 7, Đurišić 7,5 (od 88. Marinković), M. Jevtić 7,5, Stajić 7,5.

GLASINAC: Babović 5, Gligorić 5,5 (od 71. Prelo -), Đorđević 6, Milanović 5,5, Skoko 5, Lučić 5, Đerić 6, Jevtić 5 (od 46. Stanić 5), Delipara 6, Ujić 5 (od 78. Tomić -), Rajović 6.

Igrač utakmice: Kutlačić (Rudar).

Nenad Kutlačić iz meča u meč postaje glavna poluga ekipe ugljevičkog Rudara. Kutlačić je bio strelac prvog, a zaslužan je i za drugi gol u pobjedi nad Glasincem (2:0). Protiv Sokočana Kutlačić je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogodio rašlje Babovićevog gola. Kod drugog pogotka Babović je uspio da zaustavi njegov šut, ali je Đurišić natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.
Da su igrači Rudara bili malo spretniji mreža Glasinca bi se još koji put tresla. S druge strane, igrači Glasinca su samo jednom zaprijetili. Delipara je je u 74. minutu sam izašao pred Krsmanovića, ali je golman domaćeg tima požrtvovanom intervencijom spasio svoj gol.

GLASINAC - ORAŠJE 3 : 0

Strijelci: 1:0 Đorđević u 28, 2:0 Rajović u 37. (iz penala), 3:0 Delipara u 80. minutu.
Stadion: "Bara".
Sudija: Midhat Arnautović (Tuzla) 7.5.
Žuti kartoni: Jevtić, Kreštalica, Gligorić (Glasinac).

GLASINAC: Babović 7, Gligorić 7, Milovanović 7, Đorđević 8, Skoko 7, Đerić 7 (od 86. minuta Tomić -), Jevtić 7 (od 61. minuta Lučić 7), Delipara 7.5, Kreštalica 7.5, Rajović 7.5 (od 80. minuta Stanić -), Ujić 7.5.

ORAŠJE: Šabanović 6, Mišković 6 (od 66. minuta Lukačević -), Beširović 5.5, Živković 5, Pejić 5, M. Klaić 5, Matić 5, Ćošković 6, Brašnić 5, Damjanović 5 (od 42. Kobaš ), Galović 6 (od 46. minuta Đurić ).

Igrač utakmice: Goran Đorđević (Glasinac) 8.

Poslije četiri kola posta, igrači iz Sokoca su ponovo ostvarili prvenstvenu pobjedu. Ovoga puta izabranici trenera Mihajla Bošnjaka su savladali lidera na tabeli Orašje s ubjedljivih 3:0, a da su domaći igrači bili prisebniji rezultat je mogao da bude i ubjedljiviji. Glasinac - Orašje 3:0 (2:0).

Glasinac je došao u vođstvo u 28. minutu: korner s desne strane odlično je izveo Rajović, a pred golom "labudova" najviši u skoku bio je Đorđević, koji je sa pet-šest metara pogodio gol Šabanovića. Na 2:0 povećao je Rajović preciznim udarcem sa 11 metara. Penalu je prethodila akcija Đerića, koji je idealno uposlio Kreštalicu, a u svom šesnaestercu nepropisno je startovao Mišković, pa je sudija Arnautović bez dvoumljenja pokazao na "kreč". Već smo istakli siguran realizator je bio Rajović.

U drugom dijelu Sokočani su igrali opreznije, ali su i dalje stvarali šanse da bi konačan rezultat u 80. minutu postavio Srđan Delipara poslije akcije Đerića

GLASINAC - LEOTAR 0 : 3

Strijelci: 0:1 Stojanović u 10, 0:2 Delibašić u 50, 0:3 Simić u 90. minutu.
Sudija: Siniša Zrnić (Zenica) 7.
Žuti kartoni: Kreštalica, Lučić (Glasinac).

GLASINAC: Babović 6, Obradović 5, Milanović 5, Kreštalica 5, Lučić 5 (od 55. minuta Đerić 6), Gligorić 5, Delipara 6 (od 83. minuta Prelo), Jevtić 5 (od 58. minuta Stanić 5), Rajović 5, Đorđević 5, Ujić 5.

LEOTAR: Božović 7, Šaraba 6.5, Simić 7, Milošević 6.5, Delibašić 7, Krunić 7, Milenković 7, Čorlija 6.5, Popović - (od 30. minuta Jovanović 7), Vučinić 7, Stojanović 7 (od 85. minuta Jerinić -).

Igrač utakmice: Pavle Delibašić (Leotar) 7.

Opet su fudbaleri Glasinca pred svojom publikom doživjeli blamažu. Poslije Sarajeva Sokočane je na njihovom terenu "trojkom" častio i aktuelni šampion BiH, trebinjski Leotar. Ovim porazom Glasinac je zapao u nezgodnu situaciju jer je prikovan za posljednje mjesto na tabeli.

Glasinac je prvi zaprijetio u 4. i 9. minutu, ali su Milanović i Rajović bili neprecizni. U prvom ozbiljnom napadu gostiju, Leotar je došao do vođstva: Delibašić je odlično prošao po desnoj strani, centrirao, a Stojanoviću nije bilo teško da sa šest-sedam metara glavom matira Babovića. Bio je to njegov prvenac u dresu šampiona BiH. Odmah poslije gola i Popović je imao šansu, ali je golman Glasinca odlično intervenisao. Domaćin je uzvratio u 20. minutu, ali je Đorđević bio neprecizan iz slobodnog udarca. U 27. minutu Delibašić je bio u idealnoj šansi, ali je pogodio spoljni dio mreže.

U petom minutu nastavka utakmica je odlučena kada je Delibašić pogodio gol Sokočana. Bila je to greška odbrane Milanovića, loptu mu je oteo Jovanović i pravovremeno uposlio Delibašića koji iz blizine matira Babovića. U sljedećem napadu Jovanović je u 53. minutu imao dobru šansu, ali je Babović dobro intervenisao. Potom je uzvratio Glasinac u tri navrata, ali Đorđević u 57, Đerić u 70. i Stanić u 77. minutu nisu bili precizni. I kada su svi očekivali da će se utakmica završiti rezultatom 0:2, u 90. minutu Simić je poslije solo akcije po lijevoj strani matirao Babovića i postavio konačnih 0:3.

TRAVNIK - GLASINAC 3 : 2

Strelci: Šiljak u 45, Zukić u 72 i Balta u 90. minutu iz jedanaesterca za Travnik, a Rajović u 33. i 82. minutu za Glasinac.

Stadion: Pirota. Gledalaca: 1.000.

Sudija: Emir Alečković (Sarajevo) 6,5.

TRAVNIK: Krak 7, Selimović 6,5, Beganović 6,5, Smajić 6,5, Drljepan 6,5, Šiljak 6,5, (od 60. Zukić 6,5), Opele 6,5, (od 67. Varupa -), Tabaković 6,5, Balta 7,5, Memić 6, Mekić 6, (od 46. Hadžihasanović 6,5).

GLASINAC: Babović 7, Gligorić 6,5, Obradović 6,5 Milanović 6,5, Kreštalica 6,5, Lučić 6,5, Aleksić -, (od 11. Đerić 6,5), Delipara 6,5, (od 57. Prelo 6,5), Jevtić 6,5, (od 65. Skoko -), Ujić 6,5, Rajović 7,5.

Igrač utakmice: Amel Balta (Travnik).

Fudbaleri Glasinca su u Travniku vodili, potom uspeli da izjednače, a na kraju ipak travnički stadion morali da napuste pognute glave. Nakon dobrih prilika Rajovića u 8. i 12, te Milanovića u 22. minutu, gosti su došli u vođstvo u 33. minutu kada je Rajović odlično šutirao sa 18 metara i pogodio desni ugao gola Travnika. Domaći tim je uspeo da izjednači u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je nesmotrenost odbrane Glasinca iskorisito Šiljak i doveo svoj tim do 1:1. Igrači Travnika su u drugom poluvremenu krenuli mnogo agilnije, pa je dobre prilike propustio Balta u 65, 68. i 72. minutu, kada ga je nadmudrio Babović odličnim intervenicjama. Ipak, u 72. minutu ponovo greši odbrana Glasinca, a Zukić dovodi Travničane u vođstvo od 2:1. Sokočani su upeli da izjednače u 82. minutu. Bio je to majstorski izveden slobodan udarac najboljeg igrača Rajovića, koji je sa 25 metara pogodio mrežu Kraka. I onda kobni 92. minut. Odbrambeni igrači Glasinca su napravili jedanaesterac, sudiji Alečkoviću ništa nije preostalo nego da pokaže na belu tačku, a siguran je bio Balta.

GLASINAC - SARAJEVO 0 : 3

Strijelac: 0:1 Repuh u 25, 0:2 Alagić u 62, 0:3 Avdić u 73. minutu.
Gledalaca: 2.000.
Sudija: Ante Bilješko (Novi Travnik).
Žuti kartoni: Đorđević (Glasinac), Avdić (Sarajevo).
Crveni karton: Đorđević u 52. minutu.

GLASINAC: Babović 5.5, Gligorić 5, Đorđević 5, Skoko 5 (od 63. Lučić -), Đerić 5, Obradović 5 (od 56. Prelo 5), Delipara 5, Kreštalica 5, Rajović 5.5, Stanić 5 (od 55. Milanović 5), Ujić 5.

SARAJEVO: Alaim 7.5, Alić 7, Mirvić 7.5, Nadarević 7, Zukić 7, Alagić 8 (od 73. Idrizović -), Ihtijarević 7, Pehlić 7.5, Avdić 7.5, Osmanhodžić 7.5 (od 75. Muharemović -), Repuh 7.

Igrač utakmice: Mirzet Alagić (Sarajevo) 8.

Sarajevo je i na Sokocu nastavilo svoj pobjedonosni niz. Savladan je Glasinac sa 3:0, pa "bordo" sastav iz tri utakmice ima maksimalan učinak od devet osvojenih bodova i impresivnu gol razliku 11:0.

Sokočani su ušli ofanzivnije u utakmicu, pa su u 11. i 18. minutu zaprijetili preko Rajovića, ali jednom je siguran Alaim, a drugi put se ispriječio "živi zid". Udarac Obradovića u 24. minutu gostujući golman tek iz drugog pokušaja uspijeva ukrotiti. Minutu kasnije radost Sarajlija. Đorđević je katastrofalno pogriješio i dodao Repuhu koji ne propušta priliku da savlada Babovića.

Nastavak igre donosi apsolutnu dominaciju "bordo" tima. Na otvaranju je Mirvić lukavo pokušao savladati Babovića, ali je ovaj bio oprezan. U 50. minutu Osmanhodžić prolazi po desnoj strani, idealno centrira, a Avdić promašuje nemoguće. Dva minuta kasnije Glasinac ostaje sa igračem manje. Sudija Bilješko sasvim opravdano u svlačionicu šalje tragičara susreta Đorđevića, koji je kao posljednji igrač odbrane nepropisno zaustavio Advića.

Gostima je trebalo deset minuta pa da iskoriste prednost igrača više. Ponovo Osmanhodžić bježi po boku, upošljava Alagića koji iz teške pozicije trese mrežu Sokočana za 2:0. Najbolju priliku za Glasinac propustio je Prelo u 68. minutu kada se istakao mladi bh. reprezentativac Alaim. Konačnih 3:0 postavio je Avdić 17 minuta prije kraja susreta. Pehlić je odlično prošao i centrirao u peterac, a napadaču Sarajeva nije bilo teško pogoditi mrežu Babovića.

POSUŠJE - GLASINAC 2 : 1

Stadion Mokri Dolac. Gledalaca 1500. Glavni sudija: Simić. Pomoćnici: Komšo i Šehović. Četvrti sudija: Emir Alecković. Delegat: Mate Brbor

Strijelci: 0:1 - Ujić (10.), 1:1 Wagner (37.), 2:1 - Ljuta (80.)

Žuti kartoni: Wagner (37.), Papić(86.) (Posušje)

POSUŠJE: Bašić 6,5 Serdarušić 6,5 Matešan 6,5 Topić 6,5 Jefthon 6,5 Barišić 6,5 (od 65. Musli -) Wagner 7 Papić 6,5 Ljuta 7 (od 90. Zeljko -) Vuković 6,5 Ilić 6,5. Trener: Mario Ćutuk

GLASINAC: Babović 6 Gugolić 6 Đorđević 6 Skoko 6 (od 79. Lučić -) Đerić 6 Obradović 6 (od 87. Iftić -) Delipara 6 Kreštalica 6 Rajović 6 Stanić 6 Ujić 7. Trener: Ilija Paunić

Na staru Glasinac - Modriča Maksima

Jučerašnjim žrijebom definitivno su otklonjene sve spekulacije oko proširenja Premijer lige BiH. Žrijeb je obavila Takmičarska komisija, a njen predsjednik Sulejman Čolaković, objasnio je da će se prvo izvući imena sarajevskih premijerligaša, Željezničara i Sarajeva, koji su izrazili želju da na domaćem terenu igraju u različitim terminima, što im je TK N/FS BiH i omogućila. Ostali žrijeb je bio totalan, a klubovi su izvlačeni po plasmanu na kraju prošle sezone.

Derbi 1. kola Premijer lige BiH u fudbalu za sezonu 2003/04, odigrat će se 2. avgusta na Olimpijskom stadionu "Koševo" u kojem će se sastati Sarajevo i Leotar, odlučeno je jučaršnjim žrijebom takmičarskih brojeva u N/FS BiH. Premijer liga starta 2. avgusta, a prema kalendaru takmičenja N/FS BiH, posljednje kolo jesenjeg dijela planirano je da se odigra 22. ili 23. novembra.

Sarajevski derbi između Željezničara i Sarajeva igrat će se u 10. kolu (4. ili 5. oktobra) na stadionu "Koševu", dok će se meč između Leotara aktuelnog šampiona i Željezničara, vicepravaka BiH, odigrati u 4. kolu (23/24. avgusta), na stadionu "Police" u Trebinju.

Žrijebu je prisustvovao i Jusuf Pušina, predsjednik N/FS BiH, koji je Leotaru, Željezničaru, Sarajevu i Slobodi poželio mnogo sreće u evropskim takmičenjima.

"Ovo je druga godina u kojoj se igra jedinstvena liga na cijelom prostoru naše zemlje. Prošlogodišnje nadmetanje pokazalo je da imamo pravo da se zalažemo za ovakvo takmičenje, jer samo tako ćemo dobiti kvalitetne klubove, igrača i kompletan bh. fudbal. Nadam se da će Premijer liga BiH u ovoj sezoni obilovati u fer i korektnoj borbi za što bolji plasman i da će sportski moral nadvladati nacionalističke parole", rekao je Pušina.